Agencja pracy znajdzie pracownika na zastępstwo nawet w jeden dzień
Zaufali nam:
Agencja pracy znajdzie pracownika na zastępstwo nawet w jeden dzień
poniedziałek, 03 czerwca 2013 00:00

Firma, która zatrudni pracownika tymczasowego, nie musi odprowadzać za niego składek do ZUS. Taki obowiązek ma agencja pracy.

W okresie urlopowym może zdarzyć się, że firma będzie mieć więcej zamówień, niż przewidywała, a brakuje osób, które mogłyby je zrealizować. Jeśli do tego nieobecna jest osoba, która zazwyczaj odpowiada za rekrutację pracowników, pojawia się problem. Pracodawca może wtedy skorzystać z usług agencji zatrudnienia. Znajdzie ona szybko osobę z odpowiednimi kwalifikacjami.

 

 

– W Warszawie znalezienie pracownika na czas wakacji trwa od jednego do trzech dni – mówi Robert Włoczkowski z agencji pracy tymczasowej Leader Service.

Trzeba jednak pamiętać, że skorzystanie z usług agencji to dodatkowy wydatek dla firmy. Koszt takiej usługi jest uzależniony od tego, na jakim stanowisku ma pracować osoba na zastępstwo. Marża agencji może być ustalana kwotowo lub procentowo. W tym drugim przypadku zależy albo od wartości kontraktu, albo od całkowitego kosztu zatrudnienia pracownika tymczasowego.

– Marża kwotowa wynosi zwykle od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych za godzinę pracy pracownika tymczasowego. Procentowa waha się od kilku do kilkunastu procent stawki – wyjaśnia Monika Ulatowska ze Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Firma, która zdecyduje się zatrudnić pracownika za pośrednictwem agencji, jest zwolniona z odprowadzania za niego składek do ZUS. Te obowiązki przejmuje agencja. Formalnie to ona jest bezpośrednim pracodawcą osoby tymczasowo zatrudnionej, którą wypożycza jedynie do firmy na określony w umowie okres. Agencja jest również odpowiedzialna za wyrządzone przez pracownika szkody.

Zasady pracy tymczasowej reguluje ustawa z 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (Dz.U. nr 166, poz. 1608 z późn. zm.).

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

 

Sprawdź pozostałe informacje - więcej

Zobacz korzyści ze współpracy

Zapisz się do bezpłatnego biuletynu elektronicznego
Będziesz na bieżąco informowany o nowościachTwój adres e-mail:

Administratorem podanych danych osobowych jest firma IMAR SERVICE GROUP (pełna nazwa: Iwona Biernat IMAR SERVICE GROUP z siedzibą w miejscowości Granica, ul. Filmowa nr 1, poczta 05-806 Komorów). Dane osobowe będą przetwarzane w celu przesyłania informacji o ofertach pracy, programach rozwoju kandydata i pracownika oraz w celu marketingowym. Klikając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, po aktywacji otrzymanego „linku”, otrzymasz treści marketingowe. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże w przypadku ich braku nie będzie możliwe otrzymywanie biuletynu elektronicznego. W każdym momencie przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody. Do podanych danych mogą mieć dostęp dostawcy usług Administratora. Informujemy, że przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do danych osobowych, sprostowania, usunięcia, przenoszenia danych oraz prawo do ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo skargi do organu nadzorczego. Przekazane dane będą przetwarzane do momentu wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji w Polityce prywatności Polityka Prywatności

Zadzwoń do nas!   Tel. 505 058 759

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości